Uczniowie szkoły podstawowej nr. 10 w Zgierzu w siedzibie koła!

Dodano: 2018-10-27

W naszym kole pojawili się ostatnio uczniowie szkoły podstawowej nr. 10 w Zgierzu w ramach projektu “Zgierskie szkoły inkubatorem cyfrowych kompetencji uczniów przydatnych w zawodach przyszłości”.

Grupę naszych młodych gości przywitaliśmy krótką zabawą edukacyjną z “ciepłą pizzą“, którą nasi goście przygotowali z papieru w ramach zabawy. Cała gra miała na celu przedstawić dzieciom idee Design Thinkingu, na czym sama idea polega i jak się ją w przybliżeniu stosuje w praktyce.

Na koniec opowiedzieliśmy trochę o binarnym systemie liczbowym i jego zastosowaniach w informatyce.
Miło spędziliśmy czas, dzieciakom także się podobało.
W ramach współpracy w podobnych spotkaniach z członkami koła proszę zgłaszać się za pośrednictwem naszej strony na Facebooku [TUTAJ] lub kontaktu na stronie [TUTAJ]